"Din ve Ahlak Eğitimi Vizyon Çalıştayı " Yapıldı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen, "Din ve Ahlak Eğitimi Vizyon Çalıştayı " 16-17 Aralık tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevi'nde gerçekleştirildi.

20-12-2019 14:16

Haberler » DİN EĞİTİMİ


Çalıştay'ın açılışına, Genel Müdürü Nazif Yılmaz, din eğitimi alanında önde gelen 36 din eğitimcisi akademisyen, DÖGM daire başkanları, uzman ve uzman yardımcıları katıldılar.

Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde "çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış ve bu donanımı insanlık hayrına sarf edebilen, bilime sevdalı, kültüre meraklı ve duyarlı, nitelikli, ahlaklı bireyler yetiştirmek" amacıyla çalışma yapan kurumlara rehberlik etmek üzere "Din ve Ahlâk Eğitim Öğretimi Vizyon Belgesi" oluşturulması ve belirlenen hedef kapsamında müzakerelerin   gerçekleştirilmesi amacıyla düzenlenen Vizyon Çalıştayı 2 gün sürdü.

Dört ana başlıkta gerçekleştirilen Çalıştay kapsamında "Öğretmenlerin Yetiştirilmesi, Yeterlilikleri ve Geliştirilmesi" "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Din-Ahlak ve Değerler Alanındaki Seçmeli Derslerin Öğrenme/Öğretme Süreçleri"  "Din ve Ahlak Öğretiminde Kurumlar Arası İş Birliği"  "Güncel Dinî ve Felsefi Tartışmaların Din ve Ahlak Öğretimine Etkisi" başlıklı konular müzakere edildi.

Çalışmalar sonunda, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile akademisyenler arasındaki işbirliğinin artarak devam etmesi ve çalıştayların periyodik olarak yapılmasının önemi konusunda tüm katılımcılar tarafından görüş birliğine varıldı.

Etiketler : "Din - ve - Ahlak - Eğitimi - Vizyon - Çalıştayı - " - Yapıldı - | Okunma Sayısı : 350
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE