“Genç Bilginler” Bilim Etkinlikleri Başlıyor

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü İmam Hatip Ortaokulu ve Liselerinde yeni bir etkinliğe daha imza atıyor. "Genç Bilginler" sloganı ile yapılacak etkinliklerden bazıları şöyle.

10-03-2017 14:32

Haberler » Din Eğitimi


Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında fen ve sosyal bilimler alanlarında bilimsel çalışmalar yapılması, teknolojik etkinlikler ve proje yarışmaları yapılması teşvik edilmektedir. “Her Şey Bir Hayalle Başlar” Özgün Fikir ve Proje Yarışması:

Fen Bilimleri (matematik, fizik, kimya, biyoloji), Sosyal Bilimler (tarih, coğrafya, edebiyat, psikoloji, sosyoloji, değerler eğitimi), kodlama ve teknoloji tasarım alanlarında öğrencilerin özgün fikirlerini ve hayallerini özgürce yazacakları anket çalışması tüm öğrencilere dağıtılır ve fikirlerini yazmaları istenir. 

 “Genç Bilginler” Bilim Etkinlikleri:

Öğrencileri bilime ve bilimsel çalışmalara yönlendirmek amacıyla;  Duvar gazetesi hazırlama,  Slogan/afiş/broşür hazırlama,  Uygulama ve laboratuvar çalışması,  Makale, bildiri vb. yazma,  Kaynak taraması,  Kısa film, animasyon, belgesel yapma ve fotoğraf çekme,  Karikatür, resim, kaligrafi ve karakalem çalışması,  Seminer, sempozyum, konferans, söyleşi, sunum, atölye çalışması vb. faaliyetler,  Bilim şenliği, bilim fuarı vb. organizasyonlar, Bilim ve teknoloji merkezleri, üniversiteler vb. yerlere geziler,  Alanında ün yapmış ve özgün bilimsel çalışmalar ortaya koymuş bilim adamı, araştırmacı, akademisyen vb. kişilere ziyaret, mülakat, söyleşi ve sohbet programları, gibi etkinlik ve ödüllü yarışmalar düzenlenebilir.

Detaylar için Tıklayın>>>

Etiketler : - “Genç - Bilginler” - Bilim - Etkinlikleri - Başlıyor - | Okunma Sayısı : 6375
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE