Erbaş, Mutlaka Kur'an'ın Mesajlarını Gündeme Almak Zorundayız.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Bugün dünyamızın hangi meselesini çözmek istersek, mutlaka Kur'an'ın mesajlarını gündeme almak zorundayız." dedi.

23-10-2017 19:33

Haberler » DİYANET


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Rize Güneysu ilçesi kapalı spor salonunda düzenlenen Hafızlık İcazet Merasiminde, sözlerin en doğru ve güzeli olan Kur'an-ı Kerim'in, gönüllere şifa, insanları karanlıklardan aydınlığa çıkaran hidayet rehberi olduğunu belirtti.

Kur'an-ı Kerim'in, özel ve müstesna bir yeri olduğuna değinen Erbaş, "Bugün devasa sorunlarla boğuşan dünyamızın hangi meselesini çözmek istersek, mutlaka Kur'an'ın mesajlarını gündeme almak zorundayız çünkü Kur'an bir hidayet rehberidir ve en doğru yola iletir." diye konuştu.

Erbaş, "Eğer biz kitabımıza karşı sorumluluklarımızı hakkıyla ifa edersek o da bize dünyada izzet, itibar ve kudret kazandıracak, ahirette bizi bahtiyar olanlardan kılacaktır. Onun için Kur'an'a hakkıyla Allah'ın kitabı bilinciyle iman etmeliyiz. İmanımızı, onun bir hayat rehberi, hidayet kılavuzu oluşuyla bütünleştirmeliyiz. Onu en güzel şekilde okumayı öğrenmeli ve her daim okumalıyız. Her mümin kitabını öğrenmenin ve okumanın gayretini taşımalıdır. Hamdolsun ülkemizde Kur’an-ı Kerim’i okuma azmi ve heyecanı her gün artmaktadır. Kur'an kurslarımıza gösterilen ilgiden biz bunu biliyoruz."

Kur'an-ı Kerim'in bir hayat kitabı olduğuna ifade eden Erbaş, "Onunla hayatımızı, davranışlarımızı, düşüncelerimizi güzelleştirmeliyiz. Bugünün, bunalımlar yaşayan, türlü sorunlarla kuşatılmış dünyasına Kur'an’ın çağlar üstü mesajını, merhamet, adalet, ahlak yüklü, hayat veren ilkelerini taşımak, bizim için bir sorumluluktur." ifadelerini kullandı.

Erbaş, "Hafızlık Allah’ın yeryüzünde bir insana verebileceği en büyük nimettir, şereftir, payedir çünkü hafızlık, adeta canlı bir Mushaf haline gelmektir. Kur’an-ı Kerim’in tamamını aklına, kalbine nakşetmektir. Meleklerle dost olmaktır." dedi.

Etiketler : Erbaş - - Mutlaka - Kur'an'ın - Mesajlarını - Gündeme - Almak - Zorundayız. - | Okunma Sayısı : 844
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
Ercan HARMANCI
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Mehmet Şevket EYGİ
Muhammed ERİNÇ
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE