İhsan Şenocak'ın açığa alınmasına büyük tepki

Ehl-i Sünnet görüşleri ile büyük takdir toplayan İhsan Şenocak hoca, Diyanet tarafından açığa alındı

28-10-2017 19:57

Haberler » DİYANET


İlmi Ve Fikri Araştırmalar Merkezi (İFAM) kurucusu, Diyanet İşleri Başkanlığı Samsum Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Eğitim Görevlisi Dr. İhsan Şenocak Diyanet tarafından açığa alındı. Şenocak'ın neden açığa alındığına dair henüz bir açıklama yapılmadı. 

Şenocak, kararı tek cümle ile değerlendirdi: "Allah’ın (cc) ayetlerini okumaktan daha onurlu bir vazife ve bu yolda bedel ödemekten daha büyük bir şeref tanımıyorum."

Kardeşlerimi itidâle davet ediyorum

Haberin duyulması üzerine özellikle sosyal medyada büyük tepki gösterildi. Twitter'de en çok tartışılan konuların başında yer aldı. Tepkiler artınca İhsan Şenocak ikinci bir açıklama yaparak itidale davet etti. Şenocak, "Bu hadise, kalem ve kelam zaferleriyle dolu tarihin akışı içerisinde küçük bir nokta bile değildir. Kardeşlerimi itidâle davet ediyorum" dedi.

Şenocak'ın neden açığa alındığına dair bir açıklama yapılmadı. Ancak Şenocak'ın son dönemlerde bir vaazdaki sözleri bir kısım medya organları tarafından çarpıtılarak günlerce haberlere konu edilmişti.

Yusuf Kaplan: Ehl-i Sünnete operasyon!

Karara tepki gösterenler arasında yer alan Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, "İslâm'ın altını oyan onca tip varken İhsan Şenocak Hoca'nın görevden alınması Ehl-i Sünnet'e operasyondur" dedi.

Risale Haber

Etiketler : İhsan - Şenocak'ın - açığa - alınmasına - büyük - tepki - | Okunma Sayısı : 711
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
Ercan HARMANCI
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Mehmet Şevket EYGİ
Muhammed ERİNÇ
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE