İmam Hatip Öğrencileri Engelli Kardeşlerinin Gözü Oluyor.

Mersin Akdeniz ilçesindeki Ahi Evran İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Türkçe öğretmeni Aslı GÜLTEKİN rehberliğinde dahil oldukları “BİR ÖĞRENCİ, BİR HİKAYE, BİR YAŞAM” eTwinning projesinde yazdıkları hikayeleri görme engelli kardeşlerinin de istifade edebilmesi adına Sesli Hikayeye dönüştürdüler.

03-01-2021 15:42

Haberler » İmam Hatip


Kendisi de görme engelli olan ve Mersin Halk Eğitim Müdürlüğünde görme engelli çocuklara  Brail alfabesi ile Kur’an-ı Kerim okuma, okuma yazma ve Bilgisayar kullanımı kursları veren Ali Rıza EŞKİ ile irtibat kurarak hem kendi hikayelerini hem de çeşitli hikayeleri seslendiren öğrenciler bu sesli hikayeleri görme engelli arkadaşlarının istifadesine sunmaya başladılar.
 
Projeyle ilgili bilgi aldığımız okul müdürü M.Necmeddin DİNÇ “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisinin gereğini öğrencileriyle birlikte yapmaya çalıştıklarını ifade etti. 
 
Görme engelli çocuklarımız oluşturulan  whatsapp grubu üzerinden kendileri için seslendirilip gönderilen hikayeleri dinlemekten çok memnun oldukları ifade ediyorlar.
 
Okullarında da bir görme engelli öğrencileri bulunduğunu söyleyen Dinç, “Bir proje dahilinde başlattıkları bu hayırlı çalışmayı geliştirerek sürdürmek niyetinde” olduklarını ifade etti.
Etiketler : İmam - Hatip - Öğrencileri - Engelli - Kardeşlerinin - Gözü - Oluyor. - | Okunma Sayısı : 315
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE