MEB'DEN YENİ EĞİTİM KARARLARI

MEB'den yeni eğitim kararı Çocukların öncelikli İhtiyacının duygusal açıdan rahatlamak olduğunu belirten Bakan Selçuk, bu doğrultuda yaz döneminin değerlendirileceğini belirtti.

16-06-2020 01:01

Haberler » Eğitim


Bakan Selçuk, "29 Hazlran'da EBA TV'de yeni bir kuşağımız başlıyor" dedi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" programı kapsamında İğdır'a konuk oldu. 
 
Bakan Selçuk, uzaktan eğitimin başladığı ilk günlerde ev ev, köy köy gezerek öğrencilerinin evlerindeki televizyonlarda EBA TVyi ayarlamak için çaba sarf eden, tüm meslektaşları gibi okullar kapalı olsa da öğrencilerinden kopmayan öğretmenlere 'gerçek zarafetin zor zamanlarda ortaya çıktığını' belirterek teşekkür etti. Uzaktan eğitim tamamlanırken yeni eğitim yılının hazırlıkları gündemdeydi. Öğretmenler uzun bir ayrılık ve özlemin ardından öğrencileriyle buluşacakları ilk günler için Ziya Öğretmen'den öneriler istedi.
 
"Öğrencilerimizin ilk ihtiyacı duygusal açıdan rahatlamak" diyen Bakan Selçuk, çocukları evlerinde hareketsiz kaldıkları bir dönemin ardından duygusal temalı ve hareket edebilecekleri oyunlarla rahatlatıp motive etmek gerektiğine dikkat çekti.
 
Bakan Selçuk aynca, "Hangi yaşta hangi etkinlikler yapılabileceğine dair kaynakları hazırlıyoruz, bunları sizlere paylaşacağız." diye konuştu. 
Yaz tatilinin değerlendirilmesi için hazırlıklar yapıldığını belirten Bakan Selçuk, "29 Haziranda EBA TV'de tüm yaz tatilini kapsayacak yeni kuşağımız başlayacak." dedi. 
Etiketler : MEB'DEN - YENİ - EĞİTİM - KARARLARI - | Okunma Sayısı : 511
İlginizi çekebilecek diğer haberler
Akif CEMİL
Cemil GÜL
Dr. Mehmet SÜRMELİ
İktibas
Mehmet Nezir GÜL
Ömer Erdoğdu
HAVA DURUMU


NİĞDE